15-17.03.2019 r.

2018-07-09 18:12

Tura 08

 

Temat:                   Rachunek sumienia w oparciu o 10 przykazań Bożych

Prowadzi:             O. Mateusz Hinc OFMCap - psycholog, psychoterapeuta, spowiednik, znany i ceniony rekolekcjonista; Zakon OO Kapucynów

Termin:                 15 - 17.03.2019 rok

Rozpoczęcie:       godzina 18:00

Zakończenie:       godzina 14:00

Rekolekcje obejmują: konferencje, modlitwę poranną i wieczorną, codzienną Mszę św., codzienną adorację Najświętszego Sakramentu grupową i indywidualną, całodobowy dostęp do kaplicy, sakrament spowiedzi, możliwość rozmów indywidualnych z Księdzem Rekolekcjonistą.

 

"Spowiedź nie tylko przynosi korzyść odzyskania na nowo łaski Bożej, jeśli się ją straciło, lecz także jej pomnożenie, jeśli tylko zbliżamy się do Niego z naszymi grzechami powszednimi.

Spowiedź przynosi nam ponadto inną korzyść: zapobiega, aby grzech nie zakorzenił się w naszej duszy."               

                                                                                                                                               (św. Jan Bosko)

 

 

Jak się spowiadać? Jak przygotować się do spowiedzi? Jak przestać myśleć o wstydzie skupiając uwagę i serce na przebaczającej Miłości Pana?

Przystąpienie do sakramentu pokuty jest dla większości z nas stresującym przeżyciem, a dyskomfort emocjonalno-psychiczny, który odczuwamy przed przyklęknięciem u kratek konfesjonału staje się powodem, dla którego nie tylko zapominamy, że czeka nas tam sam Miłosierny Chrystus, ale dla niektórych może stać się przyczyną zaprzestania praktyki spowiedzi. Podstawą dobrej spowiedzi jest właściwie przeprowadzony rachunek sumienia. O. Mateusz Hinc będzie poruszał problem przygotowania się do sakramentu od tej wrażliwej psychicznej strony człowieka opierając się na 10 przykazaniach Bożych.

Codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu grupowa i indywidualna, możliwość rozmów indywidualnych z Księdzem Rekolekcjonistą, sakrament spowiedzi.