Apel Jasnogórski

 

Stajemy Maryjo przy Tobie w tej godzinie, w której przed Tronem Twoim Jasnogórskim gromadzą się wierni. Pragniemy dziś w sposób szczególny prosić Cię o to, żebyśmy my sami, nasi bliscy, ludzie naszego pokolenia, nie marnowali czasu. Chcemy Cię prosić, byśmy nie żyli mrzonkami jakichś jednorazowych wzlotów, ale potrafili w szarej codzienności przygotować dom dla Twojego Syna, Jezusa Chrystusa. Prosimy Cię, Matko, nade wszystko o to, żebyśmy potrafili Cię naśladować w naszym życiu – naśladować Cię dniem dzisiejszym. Nie przeszłością, której już nie ma; nie przyszłością, której jesteśmy niepewni, bo ona od Pana Boga zależy, nie od nas.

Naucz nas Matko cierpliwości Bożej w naszych codziennych obowiązkach, byśmy potrafili je wypełniać z serca pracując przede wszystkim dla naszego Pana, Jezusa Chrystusa, jak czyniła to bł. Aniela Salawa. Naucz nas byśmy otwierali serca dla Boga - bezwarunkowo, bez żadnych zastrzeżeń, bez kontraktów. Pomóż nam Matko spełniać to wielkie pragnienie, które żyje w naszych sercach - być zawsze blisko Boga. Niech w naszych sercach brzmią słowa Pisma Świętego: „Jednego pragnę - mieszkać w domu Pana”.

Ustrzeż nas Matko nie tylko od wiecznego potępienia, ale także od tego, by marnować czas. Naucz nas owocnie dany nam czas wykorzystywać – czas pracy, czas odpoczynku, czas rekolekcji. Pomóż nam brać przykład z Ciebie, gdy jako Gospodyni prowadziłaś dom w Nazarecie. Bądź nam przykładem uporządkowania, czystości, dobrego tonu, pracowitości, gościnności. Prosimy Chrystusa Pana, za Twoim, Matko, wstawiennictwem i za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy, o wszystkie potrzebne nam łaski, o siłę i zdrowie, o cierpliwość i wytrwałość, o dar radości z codzienności. Niech Bóg sam wystarczy.

 

Chwila ciszy…

 

Ojcze nasz...

Zdrowaś Maryjo...

Chwała Ojcu...

Pod Twoją obronę...

Najświętsze Serce Jezusa....

Niepokalane Serce Maryi...

Św. Janie Pawle II...

Bł. Anielo Salawo…